Vokker 120 S wentylator łazienkowy
search
  • Vokker 120 S wentylator łazienkowy
  • Vokker 120 S wentylator łazienkowy
  • Vokker 120 S wentylator łazienkowy

Vokker 120 S wentylator łazienkowy

Wentylator łazienkowy Vokker 120S został wykonany w całości ze sztucznego tworzywa ABS. Średnica przyłączenia wentylatora 118mm, wydajność 150m3/h, kolor biały. Wentylator dobrze sprawdza się w wentylacji wywiewnej pomieszczeń mieszkalnych, biurowych i socjalnych. Vokker 120S jest modelem podstawowym z możliwością rozubodowy o róznego rodzaju opcje - klapka, timer, wyłącznik pociągany.

 

Bezpieczeństwo danych

 

Koszt dostawy 18 PLN

  14 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny

Regulamin

Wentylator łazienkowy Vokker 120S

Informacje ogólne dotyczące wentylatora Vokker 120S

Wentylator łazienkowy o klasycznym i estetycznym wyglądzie. Z powodzeniem stosowany w wentylacjii niewielkich pomieszczeń socjalnych, biurowych i mieszkalnych. Cienka kratka i mleczny odcień bieli stanowią, że wentylator dyskretnie wpasowuje się w wystrój pomieszczenia. Vokker 120S to wersja podstawowa. Wentylator przystosowany jest do rozubudowy o różnego rodzaju moduły: timer, zawór zwrotny, wyłącznik pociągany. Istnieją również wresje ze względu na rodzaj silnika: łożysko kulkowe lub panewka. Wentylator przystosowany do montażu w kanałach o średnicy 120mm. 

Użyte materiały

Całość wentylatora została wykonana z tworzywa sztucznego ABS. Tworzywo jest antystatyczne (nie wchłania kurzu) i odporne na odbarwienia wywoływane promieniowaniem UV. Kratka wentylatora wykończona na połysk. Kolor tworzywa biały - odcień mleczny.

Śmigło siedmiołopatkowe

W wersji podstawowej stosowany jest silnik jednofazowy 230V 50Hz na łożysku ślizgowym (panewka).

Montaż wentylatora Vokker 120S

Zaleca się montaż wentylatora na ścianie jako bezpośredni wyrzut z pomiesczenia wentylowanego. Podłączenie elektryczne schowane jest pod kratką. Do prawidłowej pracy wentylatora z wystarczy instalacja dwużyłowa. Jeżeli planowana jest późniejsza rozbudowa wentylatora o moduł timera, warto przygotwać instalację trzyżyłową.Zasadę działania wyłącznika czasowego można znaleźć w karcie produktowej "Timer uniwersalny".

Zawór zwrotny do wentylatora Vokker 120S

W wersji podstawowej wentylator nie posiada dodatkowych modułów. Warto jednak przyjrzeć się możliwości dołączenia zaworu zwrotnego C-120. Zawór pełni nie tylko rolę żaluzji, zapobiegającej cofaniu się powietrza z kanału ale również jest kierownicą powietrza. Specjalnie wyprofilowane łopatki zaworu wprowadzają dodatkowe zawirowanie, co poprawia pracę wentylatora i ułatwia wentylację.

Montaż zaworu lub samej kierownicy powietrza dokonuje się bez użycia narzędzi. Więcej informacji o zaworze można znaleźć na stronie produktu: Zawór zwrotny

Wentylator z zaworem zwrotnym

Wymiary wentylatora Vokker 120S

Vokker V100 wymiary

A=180mm

B=118mm

C=58mm

D=23,5mm

Rozstaw otworów montażowych 157x157

Pozostałe dane techniczne

Wydajność 150m3/h
Prędkość obrotowa 2500rpm
Moc 20W
Ciśnienie statyczne 42dB
Stopień ochrony IP x4

Opis

Odporność na temperaturę do... [°C]
40
Wydajność [m³/h]
100,,,200
Średnica łączenia [mm]
120
Poziom hałasu [dB]
Średni
Typ łożyska
Łożysko ślizgowe (panewka)

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.