Zawór zwrotny C-120
search
  • Zawór zwrotny C-120

Zawór zwrotny C-120

Zawór zwrotny C-120 przeznaczony jest do wentylatorów łazienkowych o średnicy przyłączeniowej 120mm. Zaprojekotwany został do wentylatorów firmy Vokker, jednakże uniwersalna konstrukcja pozwala na montaż w analogicznych urządzeniach innych firm. Element został wykonany ze sztucznego tworzywa. Podstawa wykonana z ABS, a folia ze specjalnie przygotowanego odpornego na odkształcenia estrofolu.

 

Bezpieczeństwo danych

 

Koszt dostawy 18 PLN

  14 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny

Regulamin

Ogólny opis zaworu zwrotnego C-120

Zawór zwrotny C-120 służy do zapobiegania cofaniu się powietrza w kominie wentylacyjnym. Zawór mocowany jest z tyłu wentylatora. Klapka odgina się, gdy wentylator pracuje i zamyka przepływ, gdy wentylator się zatrzymuje. Rozwiązanie zapobiega wychładzaniu się pomieszczeń przez otwór wentylacyjny oraz nawiewu zanieczyszczonego powietrza z zewnątrz.

Check_valve_video

Budowa i materiały zaworu zwrotnego C-120

Zawór zwrotny C-120 składa się z pierścienia i folijki. Pierścień wykonany jest z białego tworzywa ABS. Specjalna konstrukcja żeberek służy, oprócz podpory dla folijki, również jako kierwonica powietrza. Specjalnie wyprofilowane łopatki wprowadzają zawirowanie powietrza. Dzięki temu wentylator pracuje swobodniej i przepycha powietrze na większą odległość. Folijka wykonana jest estrofolu odpornego na temperaturę 60°C oraz nie odkształcającego się z upływem czasu.

Montaż zaworu C-120

Zawór mocowany jest na wpusty. W wentylatorach firmy Vokker, rowki na wpusty są przygotwane w standardzie. Jeżeli zawór C-100 ma być mocowany w innych wentylatorach, należy na brzegu kanałowej części wentylatora naciąć rowki w odpowiednich miejscach. Przed montażem należy się upewnić, że śmigło nie wystaje poza obręb kołnierza wentylatora. W takim przypadku kołnierz należy przedłużyć.

Wymiary zaworu C-120

średnica - 118mm

wysokość po zamontowaniu - 5mm

zagłębienie od krawędzi kołnierza wentylatora - 5mm

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.