VE1-SCBB 100mm, łożysko kulkowe, wentylator kanałowy
search
  • VE1-SCBB 100mm, łożysko kulkowe, wentylator kanałowy
  • VE1-SCBB 100mm, łożysko kulkowe, wentylator kanałowy
  • VE1-SCBB 100mm, łożysko kulkowe, wentylator kanałowy

VE1-SCBB 100mm, łożysko kulkowe, wentylator kanałowy

Łazienkowy wentylator kanałowy VE1-100SCBB wyposażony w zawór zwrotny oraz silnik z łożyskiem kulkowym. Wentylator został wykonany w całości ze sztucznego tworzywa ABS. Średnica przyłączenia wentylatora 98mm, wydajność 100m3/h, kolor biały. Wentylator dobrze sprawdza się w wentylacji wywiewnej i nawiewnej pomieszczeń mieszkalnych, biurowych i socjalnych.

 

Bezpieczeństwo danych

 

Koszt dostawy 18 PLN

  14 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny

Regulamin

Wentylator kanałowy VE1-100SCBB

Informacje ogólne dotyczące wentylatora VE1-100SCBB

Wentylator kanałowy z powodzeniem stosowany w wentylacji niewielkich pomieszczeń socjalnych, biurowych i mieszkalnych. Specjalnie zaprojektowane śmigło z 11 łopatkami pozwala na osiąganie znacznie lepszych parametrów niż analogiczne śmigła 7-o czy 5-o łopatkowe. Wentylator w obudowie posiada specjalnie wyprofilowane łopatki, które pełnią rolę kierownicy powietrza. W standardzie mocowany jest zawór zwrotny z kierownicą powietrza oraz silnik na łożysku kulkowym. Wentylator ma średnicę 98mm co pozwala na montaż w kanałach 100mm.

Użyte materiały

Całość wentylatora została wykonana z tworzywa sztucznego ABS. Tworzywo jest antystatyczne (nie wchłania kurzu) i odporne na odbarwienia wywoływane promieniowaniem UV. Kolor tworzywa biały - odcień mleczny.

Śmigło jedenastołopatkowe, lekkie i wydajne, zarówno pod kontem wydajności jak i ciśnień. 

W przezentowanej wersji został zastosowany silnik jednofazowy 230V 50Hz na łożysku ślizgowym kulkowym. Tego rodzaju silnik pozwala na montaż wentylatora w dowolnej pozycji: ściennej lub sufitowej.

Montaż wentylatora VE1-100SCBB

Zaleca się montaż wentylatora w niezbyt długich kanałach, najlepiej jako bezpośredni wyrzut z pomieszczenia wentylowanego. Przy montażu sufitowym wentylator nie powinien być pionowym zakończeniem kanału. Podłączenie elektryczne schowane jest pod kopułką w tylnej części wentylatora, zabezpieczoną wkrętem. Do prawidłowej pracy wentylatora z wystarczy instalacja dwużyłowa.

Zawór zwrotny wentylatora VE1-100SCBB

W prezentowanej wersji wentylator posiada zawór zwrotny. Zawór pełni nie tylko rolę żaluzji, zapobiegającej cofaniu się powietrza z kanału ale również jest kierownicą powietrza. Specjalnie wyprofilowane łopatki zaworu wprowadzają dodatkowe zawirowanie, co poprawia pracę wentylatora i ułatwia wentylację.

Montaż zaworu lub samej kierownicy powietrza dokonuje się bez użycia narzędzi. Więcej informacji o zaworze można znaleźć na stronie produktu: Zawór zwrotny

Wentylator z zaworem zwrotnym

Wymiary wentylatora VE1-100SCBB

Vokker VE1 wymiary

Rysunek nie uwzględnia zaworu zwrotnego o grubości 5mm

Pozostałe dane techniczne

Wydajność 100m3/h
Prędkość obrotowa 2500rpm
Moc 15W
Ciśnienie akustyczne 29dB
Stopień ochrony x4

Opis

Odporność na temperaturę do... [°C]
40
Wydajność [m³/h]
100
Średnica łączenia [mm]
100
Poziom hałasu [dB]
Cichy
Typ łożyska
Łożysko kulkowe
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.