Silnik elektryczny 10W
search
  • Silnik elektryczny 10W
  • Silnik elektryczny 10W
  • Silnik elektryczny 10W
  • Silnik elektryczny 10W

Silnik elektryczny 10W

Jednofazowy silnik prądu przemiennego z biegunem dzielonym. Jest to bezszczotkowy silnik klatkowy o niskim początkowym momencie obrotowym. Nie wymaga kondesatora. Najlepiej nadaje się do wentylatorów lub napędów o niskim obciążeniu. Bardzo dobrze współpracuje z regulatorami obrotów opartymi na TRIAC. Moc na wale 10W.

 

Bezpieczeństwo danych

 

Koszt dostawy 18 PLN

  14 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny

Regulamin

Elektryczny silnik z biegunem dzielonym 10W

Informacje ogólne dotyczące silnika 10W z biegunem dzielonym

Silnik nazywany "silnikiem z zacienionym biegunem" (od ang. Shaded Pole Motor) to jednofazowy silnik indukcyjny prądu przemiennego. Prosta konstrukcja bez kondensatora i uzwojenia rozruchowego sprawia, że silnik jest ekonomiczny i niezawodny. Stosunkowo niewielki moment obrotowy sprawia, że silnik wykorzystuje się do napędu urządzeń o niskich obciążeniach. Najpopularniejsze zastosowania silnika, to wentylatory chłodzące lub nadmuchowe. W wentylacji raczej zaleca się montaż z bezpośrednim wyrzutem lub w krótkich kanałach wentylacyjnych.

Dobór wirnika

Jak wyżej zwrócono uwagę, silniki są wrażliwe na obciążenia. Aby wentylator sprawnie pracował, należy prawidłowo dobrać śmigło. Wirniki są znormalizowane. Wykonane z aluminium. Montaż śmigła o zbyt duzej średnicy lub kącie nachylenia łopatek, wywoła obicązenie silnika, kótre zmniejszy jego prędkość obrotową. To zaś spowoduje spadek wydajności urządzenia.

Dla silników o mocy 10W przyjmuje się stosowanie następujących wirników:

200/34 - 470,

230/34 - 820,

gdzie pierwsza wartość określa średnicę [mm], druga kąt nachylenia łopatek [stopnie]. Podana jest również wydajność kompletu [m3/h] dla standardowej prędkości silnika 1300 rpm.

Shaded Pole Motor

B - 85mm

E - 45mm

K - 15mm

H - Zależne od zastosowanego uchwytu 

G - Zależne od zastosowanego wirnika.

Opis

Moc [W]
10
Prędkość obrotowa [rpm-1]
1300
Temperatura otoczenia [*C]
-30...+40
Klasa izolacji
B
Stopień ochrony [IP]
42
Pobór prądu [A]
0,23

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.